Apie festivalį

Landšafto dizaino festivalis MAGENTA yra apie miestą gamtoje ir gamtą mieste. Festivalis skirtas urbanizuotai gamtai aktualizuoti ir landšafto dizaino vaidmeniui stiprinti formuojant geresnę ir sveikesnę mūsų ateitį. Festivalis yra apie post-industrinę aplinką, taktinius urbanistinius kūrinius ir tarpdisciplininį meną, apjungiantį dizainą, architektūrą, istoriją, gatvės meną, biologiją, ekologiją, psichologiją ir kitas disciplinas. Festivalio renginiai yra plataus spektro ir apima edukacijos programas, diskusijas, parodas, ekskursijas, viešų erdvių bei landšafto dizaino objektus.

Festivalis Kaune gimė ne be priežasties. Kaunas yra ypatingai nuo landšafto priklausantis miestas, kurio urbanistinę plėtrą istoriškai įtakojo Nemuno ir Neries upių santaka, slėniai ir mažųjų upelių griovų šlaitai, istorinis ąžuolynas ir dirbtinis Kauno marių tvenkinys. Kauno miestas svečių ir vietos gyventojų vadinamas žaliausiu Lietuvos miestu. Tuo tarpu miesto politikai deklaruoja tvarios politikos kryptį, o visuomenė aktyviai lankosi miesto parkuose. Tačiau pastaraisiais metais ryškėja neigiamos tendencijos, kai sprendžiant viešųjų erdvių likimą aukojami želdiniai, dėl intensyvių statybų ar gatvių rekonstrukcijų brandžius medžius ir žaliuosius plotus keičia skurdi augmenija ar kietoji danga, o urbanistiniai sprendiniai priimami ignoruojant visuomenės teisę į gamtą ir kokybišką gyvenimo aplinką. Mieste ėmė trūkti diskusijos, argumentų, kūrybiškų spendimų.

MAGENTA siekia šią spragą užpildyti kūrėjų idėjomis ir projektais, pasiūlyti uždariai atrodantiems sklypams atvėrimo galimybes, realizuoti subtilius paupių ir viešų erdvių humanizavimo projektus, skatinti kryptingas veiklas ir geresnio savo aplinkos pajutimo priemones, supažindinti su miesto gamtos, landšafto dizaino ir žaliosios urbanistikos reikšme miesto plėtrai ir žmogaus gyvenimo kokybei.

MAGENTA provokuoja šį miestą tapti ryškiu tarptautiniu landšafto dizaino bei žaliosios urbanistikos centru, laikytis kryptingos tvarios politikos ir siekti Europos žaliosios sostinės vardo.