Dalyviai 2020

Square

Dalyviai 2020

***

„Kiemas nr. 1“  [tęsiamas]
Dalyviai: želdynų dizainerė Rasa Povilionienė, aromaterapeutė Lina Lekavičienė, muzikantas Saulius Lapinskas [„Goštauta“], etnologė dr. Dalia Senvaitytė.
Vieta: Vasario 16 g. 6, Maironio g. 21, Laisvės al.84. kvartale esantis kiemas [šalia viešbučio „HOF hotel“], Kaunas

„Kiemas nr. 3“ [tęsiamas]
Dalyviai: architektas Algimantas Grigas [moderatorius ir projekto vystytojas], tapytoja Milda Gailiūtė, baldų dizaineris Dainius Lanauskas, želdinių specialistė Rasa Povilionienė, šviesų dizaineris Mantas Bartusevičius ir apšvietimo specialistas Deividas Siniavskis [Disco4U], vandens valdymo sistemos ir  gamtovaizdžio specialistas Vladimiras Eicher-Lorka, garso menininkas Donatas Bielkauskas-Donis, Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus vadovė Jurgita Rimkutė-Vainiuvienė, landšafto specialistė Ingrida Vainauskienė, landšafto architektė Vaida Vaitkutė Eidimtienė, VDU Botanikos sodo vadovas Nerijus Jurkonis ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kuratorius Gediminas Banaitis-Skrandis. 
Vieta: A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V.Putvinskio g. 64 

***

Virtualių mokymų ir paskaitų programa
Dalyviai: Dr. Aistė Pranckevičienė, Jekaterina Lavrinec, Gytis Lietvaitis, Gintaras Balčytis, Evelina Šimkutė, Greta Klimavičiūtė – Minkštimienė ir Goda Kacilevičiūtė, Goda Pomeranceva, Aistė Ptašinskaitė, Simona Savickaitė, Dr. Ingė Auželienė, Mindaugas Vanagas, Tautvydas Gurskas, Gintaras Stauskis.

***

Landšafto dizaino festivalio pagrindinis įvykis – instaliacija „Žaliasis kiemas“
Instaliacijos autoriai: architektai Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitekūnas [architektų biuras „Office De Architectura“] bei skulptorius Gediminas Pašvenskas.
Vieta: Studentų skveras [šalia pastato S. Daukanto g. 25], Kaunas

Instaliacija „Jurginų sodas“
Instaliacijos autorė – Kristina Rimienė.
Vieta: Vienybės aikštė [šalia BLC Biurų centro A korpuso], Kaunas

Taktinis Urbanizmas 2 –  Šimtmetis
Sienografai Tadas Vincaitis-Plūgas su Karolis Grubis [aka Karolis dėžutėje], DJ Iduba Selecta
Vieta:  Nacionalinio Kauno dramos teatro vidinis kiemelis [Kęstučio g. 64A, praėjimas tarp Kęstučio gatvės ir Laisvės alėjos], Kaunas

Taktinis Urbanizmas 3 –  Ars Plantae
Objekto autorius architektas Algimantas Grigas
Vieta: Pasažas pro kino centrą „Romuva” [link K.Donelaičio g. 63 namo], Kaunas  [54.898294, 23.915946 ]

Taktinis Urbanizmas 4 – Rojus
Objekto autorė architektės Guoda Zykuvienė ir Rimantė Lydytė.
Vieta: A. Mickevičiaus g. 15, Kaunas

Taktinis Urbanizmas 5 – Tinkle    [NUKELTAS]
Instaliacijos ir tyrimo autoriai – Linas Tuleikis ir Kęstas Vaikšnoras
Vieta: Laisvės al. vidurio juosta, apsodinta medžiais, atkarpa prie pastatų, adresu Laisvės al. 36, 38, Kaunas

Taktinis Urbanizmas 6 – Prisėdo pailsėti
Objekto autorius architektas Domas Stukas
Vieta: šalia Aušros gimnazijos [Laisvės al. 95, Kaunas]

Taktinis Urbanizmas 7 – Namai
Idėjos autorius architektas Arūnas Liola.
Vieta: I. Kanto g. 25, Kaunas

Taktinis Urbanizmas 8 – Radio City Sky
Objekto autorius – Viktorija Mačionytė
Vieta: Radio City by CITUS /Radijo gamyklos stogas, Žemaičių g. 31, Kaunas

***

2020 tema

Pagrindinė festivalio 2020 metų tema – kiemai. Šią temą praėjome vystyti jau 2019 metų rugsėjo ir spalio mėnesio seminaruose ir bendruomenių dirbtuvėse [projektas „Kiemas nr. 1“], į kurias įsitraukė tiek gatvės menininkai, architektūros specialistai, landšafto dizaineriai ir žemės meno kūrėjai, tiek ir vietos gyventojai bei verslininkai. 2019 metais aktyvuotas Landšafto dizaino festivalis analizuoja miesto, pastatų, viešų erdvių ir kiemų dizainą, gyventojų aplinkos kūrimą, meno, gamtos ir kultūros derinimo praktikas, siekiant sukurti vertes formuojančias ir dizaino sprendimais grįstas lauko zonas. Privačiam, bet viešam kiemui pritaikytas „design thinking“ metodu valdomas kūrybinis procesas, skirtingų dizaino laukų specialistų įtraukimas išryškino aktualią Lietuvos miestų problemą – į viešų erdvių dizainą ir kūrybos procesą retai įtraukiami skirtingų specialybių profesionalai, paliekant šį darbą tik architektams ar valstybės tarnautojams miesto administracijose. Naujai pasirinktas kelias jau sudomino visą gausybę partnerių, tame tarpe Nac. M.K. Čiurlionio dailės muziejų, Kauno miesto muziejų, Kauno menininkų namus ir kitas žinomas Kauno kultūros institucijas, turinčias memorialinių muziejų sodus, kiemelius ar kitas viešas erdves. Festivalis sulaukė dėmesio ir iš kitų, kūrybine prasme sudėtingai suvaldomų Kauno naujamiesčio ir senamiesčio kiemų.

Šį dėmesį sustiprina ir tai, kad Landšafto dizaino festivalio metu vykdoma veikla nėra ir negali būti trumpalaikė, ji bus kasmet tęsiama, tačiau ir papildoma naujomis dizaino temomis ir naujomis kūrybiškomis formomis.