Instaliacija „Žaliasis kiemas“

Square

Landšafto dizaino festivalio projekto „Žaliasis kiemas“ tikslas – pažiūrėti į miesto viešąją erdvę kaip į gamtos, kasdienio gyvenimo ir dizaino erdvę ir sukurti mėnesio trukmės dizaino ir augmenijos instaliaciją. 2019 metų rudenį pradėtas organizuoti Landšafto dizaino festivalis siekia aktualizuoti landšafto dizainą ir aplinkos meną, didinti augmenijos reikšmę formuojant mūsų urbanistinę aplinką ir skatinti tarpdisciplininį viešąjį meną. Šių metų tema – bendruomeniniai kiemai ir sodai. Festivalio programos dalis „Žaliasis kiemas“ siekia iš naujo atrasti, pažinti, suprasti landšafto dizainą, atkreipti visuomenės dėmesį į viešųjų erdvių gerinimą, stiprinti architektūros ir natūralios aplinkos ryšį, pabrėžti augmenijos grožį ir svarbą mūsų gyvenimo kokybei.

2020 metais pagrindinį festivalio objektą įgyvendina architektų kompanija „Office De Architectura“. „Miestuose visada yra pamirštų erdvių, pro kurias mes praeiname nesusimąstydami apie jų potencialą.“ – atkreipia dėmesį į mūsų aplinką projektą įgyvendinantys architektai – „Studentų skveras Kaune daug metų neturi aiškios vietos miesto gyvenime. Landšafto dizaino festivalio metu mes nusprendėme parodyti, kad galima šią erdvę greitai ir paprastai, be didelių sudėtingų betoninių konstrukcijų paversti patraukliu miesto skveru.“

Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ sukurs žalią stalą – pakeltą pievą, prie kurios visą mėnesį galės susiburti miesto bendruomenė. Šis objektas yra eksperimentas ir pavyzdys, leidžiantis pamatyti, kad žalios erdvės mieste gali reikšti daug daugiau, nei tik gėlynams, pievoms ar medžių alėjoms priskirtas dekoracijų vaidmuo.

Instaliaciją  įgyvendina architektai Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitekūnas [architektų biuras „Office De Architectura“] bei skulptorius Gediminas Pašvenskas.

Instaliacija buvo atvira visuomenei nuo rugsėjo 18 d. 12:00 iki spalio  15 d.

Partneriai: Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, restoranas „Višta puode“

Miesto erdvė, kurioje veikia instaliacija:

  • Vieta: Studentų skveras [šalia pastato S. Daukanto g. 25], Kaunas  [54°53’55.5″N 23°54’48.0″E]

„Žaliojo kiemo” kaimynystė: Vytauto Didžiojo Universitetas ir Kauno Technologijos Universitetas [studentų atstovybės], Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, Vienybės aikštė ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, restoranas „Višta puode“.