Kiemas Nr. 2 [projektas SUSTABDYTAS]

Square

„Kiemas nr. !“ – LDF kultūrinė-socialinė iniciatyva, kurios tikslas – miesto kiemuose gyventojų bendruomenėms, verslui ar atvykstančiam miesto svečiui sukurti sveikesnę ir draugiškesnę žaliąją aplinką. Tai darome kartu dirbdami su vietos gyventojais, verslininkais, landšafto dizaino specialistais ir kultūros atstovais.  Kiemų tikslams nustatyti pasitelkiame „dizainu grindžiamo mąstymo“ principu organizuojamas dirbtuves, suinteresuotų žmonių apklausas, kurių rezultatas išgrynina kieme esančių gyventojų, darbuotojų ir svečių poreikius, vizijas ir dizaino sprendimo kryptis.

***

 

Projektas Kiemas Nr. 2 SUSTABDYTAS.

 

***

Kaunas, Maironio g. 11  kiemas – antrasis šios iniciatyvos projektas. Projektą inicijavo Verslo centras Maironio 11“.

„Kiemas nr. 2″. KAS TAI?

„Kiemas nr. 2″. KAS BLOGAI?
Automobilių perteklius
Plynas laukas betono trinkelių
Estetikos, spalvų, žalumos poreikis
Mažai bendruomeniškumo ir poilsio zonų vietos darbuotojams

„Kiemas nr. 2″. KOKIA ISTORIJA?
„Kiemą nr. 2″ supantys pastatai, esantys adresu Maironio g. 11, vieniseniausių Kauno naujamiestyje, iškilo 1860 m. ir priklausė bajorei B. Bartoševičienei. Iš jos 1903 m. perėjo generolui A.Paškevičiui, kuris pastatą nuomojo Kauno bajorų Piliečių klubui. Šiam klubui vadovavo Kauno gubernatorius, o jo nariai buvo aukšti valdininkai. 1882 m. pastatas jau žymimas kaip Kauno piliečių klubo nuosavybė.
Pirmojo pasaulinio karo metais pastate veikė Karių klubas.
Tarpukario metais pirmąjį aukštą užėmė J.Naujalio muzikos mokykla, o visas antrasis aukštas 1920 m. buvo išnuomotas „Vilkolakio“ teatrui, kuriam priklausė A.Sutkus, B.Sruoga, K.Binkis, V. ir O.Dubeneckiai, F.Kirša, J.Vienožinskis, P. ir A.Galaunės. Pastato antrajame aukšte veikė 238 vietų teatro salė.
1921 m. šiame pastate buvo surengta iš Rusijos parvežtų M.K.Čiurlionio paveikslų paroda.
1922 m. M.Šagalas kartu su šeima pirmą kartą atvykęs į Lietuvą surengė parodą Kaune, Maironio g. 11. 1923 m. pastatui atliktas kapitalinis remontas, kuriam vadovavo architektas Levinsonas. 1933 m. pastate veikusi J.Naujalio muzikos mokykla buvo perorganizuota į Kauno konservatoriją, veikusią iki 1949 m. Savo laiku Maironio g. 11 dirbo tokie žymūs muzikai ir kompozitoriai kaip B.Dvarionas, V.Bacevičius, J.Karnavičius, J.Tallat-Kelpša.
Sovietiniais metais Maironio g. 11 pastatą perėmė Valstybinis transporto darbuotojų mokymo centras. 2015 m. pastatui atliktas kapitalinis remontas, išlaikant pastato kultūrinį paveldą. 2018 m. pastatą įsigijo bendrovė KIKA INVEST LT.

Pastatas ribojasi su tarpukario metais pastatytu 6 aukštų Chaimsonų namas, kurį 1933 m. suprojektavo architektas V.Landsbergis-Žemkalnis, pietinėje pusėje išsiplėtė Amerikos lietuvių prekybos akcinės bendrovės AMLIT pastatai.

„Kiemas nr. 2″. KAS JAME?
Verslo atstovai, transporto specialistai [biurai ir profesinio mokymo mokykla], užklystantys miesto svečiai.

„Kiemas nr. 2″. KAS VYKSTA?
2020 m. gegužės mėn. bendradarbiavimas su Verslo centru „Maironio11″ prasidėjo biuruose dirbančių žmonių raštiška apklausa, kurios metu visi norintys galėjo išsakyti, kas kiemelyje jiems atrodo netinkama ir ko pageidautų, kuriant draugiškesnę ir kūrybiškesnę aplinką. Atsižvelgus į per mėnesį surinktą informaciją, LDF komanda nuolat teikia įvairius galimus sprendinius, landšafto dizaino projektą siejant su išsakyta darbuotojų pozicija ir pastato istorija. 

Kūrybinis procesas. Šiuo metu kūrybinis procesas sustabdytas.

„Kiemas nr. 2″. KAS PROJEKTUOJA VEIKLAS?
Ingrida Vainauskienė, ingrida.vainauskiene@gmail.com